Ayrık Diş Tedavisi

Ayrık Diş Tedavisi

Ayrık Diş Tedavisi

Ayrık diş tedavisi ortodontik tedavi çeşitlerinden biridir. Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği olarak bugüne dek yüzlerce hastamızın ayrık diş tedavisini başarı ile gerçekleştirdik. Diş düzleştirme olarak da bilinen ortodonti, fonksiyonlarını ve görünümünüzü iyileştirmek için ayrık veya çarpık dişlerin hizalanarak tedavisine yardımcı olur. Ortodonti, dişlerinizi kademeli olarak istenen pozisyona getirmek için dişlerinize tel takmayı veya çıkarabileceğiniz ince, şeffaf, esnek plastik ağız koruyucuları olan hizalayıcıları takmayı içerebilir. Sadece gençlerin diş teli taktığını düşünebilirsiniz, ancak ortodonti, gülüşünün görünümünü veya işlevini geliştirmek isteyen herkes için uygun olabilir.

Ayrık diş tedavisi, dişleri düzeltme konusunda uzmanlaşmış bir ortodontist tarafından gerçekleştirilir. Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniğindeki tüm ortodontistlerimiz özel ortodonti eğitimi almıştır, bu nedenle sizin ve gülümsemenizin emin ellerde olduğundan emin olabilirsiniz.

Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği, geleneksel diş tellerinden Invisalign ve kozmetik diş düzleştirmeye kadar çeşitli ortodontik tedaviler sunar.

ayrık diş

Farklı ortodontik tedavi türleri nelerdir?

Sabit ve çıkarılabilir olmak üzere iki ana diş teli türü vardır.

Sabit diş telleri metal veya şeffaf olabilir ve dişlerinize oturur ve braket ve tellerle tutturulur. Öngörülebilir ve güvenilir sonuçları nedeniyle en yaygın diş teli türlerinden biridirler. Ayrık diş tedavisi için genellikle sabit diş telleri kullanılır, ancak yetişkinlerde de özel olarak takılırlar. Geleneksel metal sabit diş tellerinin yanı sıra, dişlerinize sabitlenen ancak geleneksel sabit diş tellerinden daha az görünür olan lingual diş telleri ve seramik diş telleri de diğer seçenekler arasındadır.

Çıkarılabilir, neredeyse görünmez veya şeffaf diş telleri, dişlerinize yapışan ve zamanla dişlerinizi düzeltebilen hizalayıcılardır (kalıplardır). Berrak oldukları için neredeyse görünmezler. Şeffaf plaklara örnek olarak, herhangi bir metal tel veya braket kullanmadan dişlerinizi kademeli olarak düzelten bir dizi neredeyse görünmez, özel yapım plaklar kullanan Invisalign yer alır. Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği ortodontistleri şeffaf plaklar üzerine çalışma yürütmektedirler.

Çıkarılabilir diş telleri, ihtiyaç duyduğunuzda takıp çıkarabileceğiniz, tutuculara benzeyen şeffaf hizalayıcılardır. Çıkarılabilir diş telleri, diğer diş tellerine kıyasla yetenekleri oldukça sınırlı olduğundan, sadece üst dişlerin tedavisinde daha yaygın olarak kullanılır. Ayrık diş tedavisinde her iki tedavi türü de kullanılabilir.

diş teli

Ayrık dişler için en iyi ortodontik tedavi türü hangisidir?

Ayrık dişlerinizin tedavisi için diş teli takmayı düşündüğünüzde, sizin için en uygun diş teli türü ve nasıl göründükleri de dahil olmak üzere göz önünde bulundurmanız gereken birçok seçenek vardır. Hangi tür tedavinin size istediğiniz sonuçları vereceğini ve dişleriniz için hangisinin en uygun olacağını anlamanız gerekir.

Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği ortodontistiniz seçeneklerinizi sizinle gözden geçirecek ve sizin için en iyi ortodontik tedavinin hangisi olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır. Herhangi bir sorunuz varsa veya daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, kliniğimizle ile iletişime geçebilirsiniz.

Ayrık diş için ortodontik tedavi ne kadar sürer?

Ayrık diş için ortodontik tedavi süresi yapılacak ne kadar iş olduğuna ve dişlerinizin ne kadar uzağa taşınması gerektiğine bağlıdır.

Ayrık diş tedavisi genellikle estetik diş düzleştirme kapsamında olduğundan altı ay kadar kısa bir süre alabilirken, Daha karmaşık ortodonti tedaviniz varsa, ortodontik problemlerinizin ne kadar karmaşık olduğuna bağlı olarak diş telleriniz muhtemelen 18 ay ile 24 ay arasında kullanılabilir.

Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği ortodontistiniz, tedavinizin ne kadar süreceği ve tedaviniz bittiğinde dişlerinizin nasıl görünmesi gerektiği konusunda size tavsiyelerde bulunacaktır.

Ayrık Diş ortodonti tedavisi ne kadara mal olur?

Ayrık Diş ortodonti tedavisinin maliyeti, tedavinin karmaşıklığına ve sahip olduğunuz diş tellerinin türüne göre değişebilir. Diş teli fiyatları hakkında ön bilgi almak için diş teli hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Net bir fiyat teklifi almak için, Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniğimizi ziyaret ederek ücretsiz ön muayene olabilirsiniz.

Şunlara da Göz Atın:

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir

Diş Gıcırdatma Nedenleri ve Tedavisi

Gece Plağı Nedir

Ağız Kuruluğu Nedenleri ve Tedavisi

Diş Apsesi Nedir Nasıl Tedavi Edilir

Kırık Diş Tedavisi

Kompozit Dolgu Tedavisi

Bursa Diş Taşı Temizliği Fiyatları

Gizlilik Politikası Çerez Politikası Copyright © 2022 FK DENT Tüm Hakları Saklıdır.